O projektu

Jak bylinky pomáhají jiným rostlinám

Účinky bylin  jsou známé již z dob před naším letopočtem....

Kouzlo Přírody - produkt z bylinÚčinné látky bylinek i dalších rostlin jsou mocným pomocníkem při pěstování plodin. To bylo známo již starověkým pěstitelům a již v roce 1 200 př.n.l. používali rostlinné pesticidy pro moření osiva v Číně. V českých zemích sahá historie využití účinků bylin (aromatických látek) až do 14. století, do doby starých obchodních stezek. V této době se využívalo repelentních účinků levandule. Koně, kteří převáželi náklad, se potírali levandulí a rostliny levandule se vkládaly také pod jejich sedla pro ochranu před komáry a jiným kousavým nebo bodavým hmyzem. V 18. století  v době Marie Terezie bylo nařízeno mytí nádobí před použitím odvarem z přesličky rolní, poté, co byly objeveny její silné desinfekční účinky. Staré herbáře kolem roku 1890 doporučují používat přesličku rolní proti padlí rostlin nebo šalvěje proti plísním rostlin.....

Jak využít jejich účinků pro rostliny v současné době?

 Pokračujte v článku ZDE.


Návrat k moudrosti předkůKouzlo Přírody - produkt z bylin

V současné době se vracíme k moudrosti předků a  používání přírodní bylinných přípravků je opět velmi moderní, což je  prospěšné nejen pro zdraví lidí, ale také pro přírodu. K těm nejvíce používaným bylinám v ochraně a výživě rostlin patří kopřiva dvoudomá, bříza bělokorá, přeslička rolní, levandule lékařská, dub letní, řebříček obecný, heřmánek pravý, tymián obecný, bazalka pravá či šalvěj lékařská. Spojení určitých bylin pak vytváří soubor účinků, které mnohdy řeší mnoho problémů rostlin zároveň, tedy jejich výživu, ochranu proti škůdcům i houbovým chorobám nebo regenerační účinky pro rostlinu.

Bylinky obsahují určitá množství základních živin a mikroprkvy (např. dusík, fosfor a draslík hořčík, vápník, železo, zinek, měď a mangan. Kromě obsahu živin mají některé byliny také další účinky:

  • insekticidní účinky – obsahují různé přírodní silice, mastné oleje nebo éterické oleje, které patří k přírodním bojovníkům proti škůdcům (např. levandule)
  • fungicidní účinky - obsahují látky (polyfenoly nebo flavonoidy), které jsou velmi účinné v boji proti houbovým chorobám, například plísně nebo padlí (např. šalvěj, tymián)
  • regenerační účinky  - obsahují přírodní chlorofyl (např. kopřiva, přeslička nebo zlatobýl), který je pro rostlinu něKouzlo Přírody - produkt z bylinco jako krev pro člověka. A pravě pro zelené rostliny nebo v době nutnosti regenerace rostliny je přírodní chlorofyl velmi potřebný a prospěšný. Dodání přírodního chlorofylu rostlině lze přirovnat ke krevní infuzi u člověka.

Domácí výroba různých výluhů z bylin a jejich kombinace je však velmi pracná. Vzhledem k nutnosti zvolit správnou bylinu a její část a vyrobit přípravek z  přesného poměru zkombinovaných bylin mohou být domácí produkty  mnohdy neúčinné.

Jednodušší a efektivnější cestou je proto použití ověřených produktů od renomovaných výrobců. Přírodními produkty, díky kterým můžete naplno využívat všechny účinky bylin v ochraně a výživě rostlin, jsou přípravky od společnosti AgroBio Opava -  produkty z bylin Kouzlo Přírody. Tyto produkty najdete v sekci:  BYLINKY Z PŘÍRODY

Bylinné přípravky Kouzlo Přírody obsahují směsné extrakty z různých části bylin, tak aby zajišťovaly komplexní péči o dané plodiny, tzn. poskytují  určitou výživu, podporují růst, kvetení, výnos rostlin, jejich vitalitu a zároveň účinkují preventivně nebo kurativně proti škůdcům nebo chorobám.Kouzlo Přírody - produkt z bylin

 

 Bylinné produkty Kouzlo Přírody jsou určené:

  • pro přírodní péči nejčastěji pěstovaných rostlin, např. rajčata a další plodovou zeleninu, hlávkový salát, jahody, pokojové rostliny, bylinky, révu vinnou, trávníky, pro rostliny pěstované ve skleníku (okrasné rostliny, zeleninu)
  • pro urychlení kompostování
  • pro naší ochranu pokožky nebo ochranu našich domácích mazlíčků před hmyzem nebo klíšťaty

 

Přehled všech produktů a jednotlivých účinků najdete v záložce - BYLINKY Z PŘÍRODY.

Kopletní informace o všech produchtech pro zdravé, přírodní pěstování najdete v letáku: PŘÍRODNÍ PRODUKTY PRO DŮM A ZAHRADU  BEZ CHEMIE -  ZDE KE STÁHNUTÍ.

leták - AgroBio OpavaZnáte z TV