O projektu

O projektu Kouzlo Přírody

Návrat k přírodě, návrat ke skutečnému zdraví, k životní harmonii, konzumace zdravých „živých“ potravin nebo minimálně obklopovat se běžnými kouzly z přírody (přírodní dekorace, ozdoby, předměty na zahradách, v bytech aj.) kolem sebe, čím dál tím více začínáme opětovně vnímat. Tato témata jsou velmi diskutována, jsou moderní a aktuální.

KouzloPřírody přináší okouzlující žena, která symbolizuje zdraví, život, sílu přírodu, čistotu, krásu a přirozenost. KouzloPřírody umožňuje nejen přirozeně nahlédnout do tajemství přírody,  a tak vnímat každodenní zázraky či kouzla, ale také využívat širokých možností naší Země.

Všechna tato kouzla jsou vyjádřena v logu KouzloPřírody.

Logo KouzloPřírody symbolizuje radost, život, ženu a muže, kteří jsou ve vzájemném souladu v harmonii,  ale také vodu a přírodu. Modrá koule obklopující toho logo, tak vystihuje kouzlo mezi mužem a ženou,  kouzlo, které vzniká každý den v přírodě, všude kolem nás. Vystihuje také naši Zemi (zeměkouli), přirozený koloběh života, kdy na jedné straně něco vzniká  a na druhé straně zaniká. Symbolizuje také kapku vody, kapku kyslíku představující náš život, a třeba také naši rodinu, která je součástí nás všech.

Produkty značky KouzloPřírody vycházejí z celé této filozofie, z čistoty přírody. Všechny tyto produkty jsou určené pro každého z nás, který má zájem se podílet na svém zdraví, na zdraví a životu celé své rodiny a svých přátel. KouzloPřírody tedy tvoří přírodní produkty určené pro péči o dům, zahradu a o celou rodinu.

Abychom zajistili maximální přehlednost a orientaci v produktech, rozdělili jsme je do pěti základních skupin, a to:

Rodina a příroda tvoří neodlučitelnou „dvojku“ v našich životech, proto i jednotlivé skupiny produktů KouzloPřírody jsou symbolizované vždy danou tématickou fotkou členů rodiny.

1. VÝŽIVA Z PŘÍRODY

Tuto skupinu symbolizují děti, u kterých správná výživa tvoří základ celého jejich života. Potřebují pro svůj růst, vývoj a zdraví co nekvalitnější potraviny, živiny  a „zdravé“ prostředí ve kterém žijí. Z tohoto důvodu tvoří tuto skupinu přírodní (organická) kvalitní hnojiva, která jsou vhodná pro základní nebo speciální výživu rostlin na zahradě. Šetrné využívání zdrojů přírody je patrné u všech produktů této skupiny. Například produkt KP CVRČKOVO HNOJIVO, je tvořeno z exkrementů cvrčků. Hnojivo obsahuje vysoký podíl živin vhodné pro základní hnojení celé zahrady. Druhým příkladem může být produkt KP DRASELNÉ HNOJIVO VINASSE. Obsahuje velmi vysoký podíl draslíku. Hnojivo je vyrobeno ze zbytků cukrové řepy a cukrové třtiny. Je vhodné pro biologické pěstování.


2. BYLINKY Z PŘÍRODY

Žena s bylinkou – levandulí - uvádí třetí skupinu konceptu KouzloPřírody, a to "bylinky z přírody". Jedná se o velmi speciální skupinu, která díky svému širokému použití zcela vybočuje z ostatních skupin KouzlaPřírody.

Produkty z bylin, podle svého použití  tvoří tři základní skupiny:

  • Růstové aktivátory -  pro aktivaci růstu a výživy rostlin. Díky obsahu přírodních silic mají tyto přípravky také odpudivé účinky na škodlivý létavý hmyz a mají antibakteriální a protiplísňové účinky. V této skupině naleznete také kapalný přípravek ve formě rozprašovače KP TYMATOL. Svými účinky vyniká, tím, že dodává zelenině nebo rostlinám přírodní výživu a zároveň díky obsaženým přírodním silicím s monoterpeny odpuzuje plže a slimáky.

  • Produkty pro péči o zahradu – Kapalný přípravek URYCHLOVAČ KOMPOSTU je tvořen taktéž z bylin, a slouží pro urychlení kompostování.

  • Tělová tonika s odpuzujícím účinkem proti hmyzu a klíšťatům. Tonika se aplikují přímo na pokožku a díky výborným  dermatologickým účinkům  jsou tak vhodné také pro děti již od 3 let věku nebo pro aplikaci na citlivou pokožku.

Všechny produkty této řady „bylinky z přírody“  jsou v pravém spodní rohu označeny piktogramem, který vystihuje text PRODUKT Z BYLIN.


3. PODPORA Z PŘÍRODY

Druhou skupinu Podpora z přírody uvádí fotka, na které je otec, který na svých ramenech nese svého syna. Symbolika podpory silnějšího – slabšímu, dávání a přijímání je zde patrná již na první pohled. Tuto skupinu reprezentují produkty podporující růst, vitalitu nebo odolnost rostlin vůči stresu. Jedná se především o produkty pod názvem HUMÁT. Ty jsou vyrobené z extraktů čisté kvalitní rašeliny, která obsahuje vysoký podíl přírodních huminových  látek.  Když podpora, tak pro všechny rostliny!  Produkt HUMÁT je ve dvou pH variantách. Podporu kyselomilných rostlin zajišťuje HUMÁT kyselý a podporu všech ostatních rostlin pak HUMÁT neutrální.


4. REPELENTY Z PŘÍRODY

Předposlední skupinu vystihuje chlapec se svým psem v přírodě. Jednotlivé symboly tak vyjadřují použití produktů této skupiny. Tvoří ji přírodní repelentní přípravky STOP-PES ve formě granulí nebo kapaliny v rozprašovači. Svými účinky omezují znečišťování psy nebo kočkami na nežádoucích místech v prostoru kolem domů nebo u rostlin na záhonech.  Repelentní přípravek STOP-Z v rozprašovači nebo ve formě koncentrátu je určen pro  preventivní postřik nebo nátěr kmenů stromů a větviček, které jsou ohrožené okusem nebo ohryzem zvěří.


5. ČISTOTA Z PŘÍRODY

Koncept KouzloPřírody uzavírá poslední pátá skupina Čistota z přírody.  Prvním zástupcem této skupiny je produkt KP Harmonie zahradního jezírka. Jak je již z názvu patrné, zaměřuje se na harmonizaci vody a života v zahradním jezírku přírodní cestou.
Znáte z TV